KONST / Litografier / Akvatint 16152102
nr 1615 2102
Pablo Picasso
(1881-1973), Spanien
Akvatint, Jeune Fille et Vieille Femme. Signerad i trycket, numrerad 290/500. Bildmått: 41x52,5, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
Pablo Picasso, spansk konstnär och poet född 1881, död 1973.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 22 april 2024
kl 18:07:08
22/4 18:02:08
22/4 18:02:28
22 apr
Pablo Picasso
Läs mer om Pablo Picasso